Parkování u letiště Praha – chystáte se na let do zahraničí? Poradíme, jak v tomto případě řešit parkování

Jakákoliv cesta, která zahrnuje let v letadle, si vyžaduje značnou míru plánování. A pokud cestujete z Čech a míříte do zahraničí, váš odlet bude takřka jistě mířit z Prahy. Jak uspokojivě řešit parkování u letiště Praha probereme v následujícím článku.

Parkování u letiště samotného je pro většinu lidí první volbou

Na první pohled se toto řešení zdá být nejpraktičtějším – nechat své auto na parkovací ploše či v parkovacím domě vedle letiště (v budoucnu by se mělo parkování na letišti přesunout pod zem). Rezervujete si místo (na hodiny, dny, nebo celé týdny), přijedete, zaplatíte a vydáte se k terminálu. Při návratu na vás vaše auto bude čekat tam, kde jste jej zanechali, nasednete a vydáte se domů – jak jednoduché.

Ačkoliv se někteří bojí ponechat své auto několik dní na cizím místě, dost možná jde o bezpečnější řešení, nežli jej parkovat před vlastním domem – na letištních parkovištích funguje ostraha a kamerový systém, takže vaše auto je pod větším dohledem, než bývá za standardních okolností.

V čem je potom háček? Jako u spousty dalších věcí, i zde odrazuje lidi od volby parkování přímo u letiště především cena. Kde tedy najít místo na parkování, které vyjde levněji? Jednoduše – u některé ze soukromých společností, v blízkosti letiště, které parkování nabízejí.

Proč ale volit takový druh parkování? Na letiště samotné se pak člověk dostane jak? 

Říci plošně, že všechny soukromé společnosti nabízející parkování jsou lepší než oficiální letištní parking říci nelze. U některých je nižší parkovací tarif vykoupen i nižší mírou bezpečí  či sníženou kvalitou služeb.

Řada dalších ale tyto problémy nemá a může se tak oficiálnímu letištnímu parkování nejen rovnat, ale často jej i překonat. A co se nejzřejmějšího deficitu soukromě provozovaného parkování týče, totiž fyzické vzdálenosti k letišti samému, ani to není problémem. Hlavní devizou soukromých parkovišť je totiž právě převoz klientů na a z letiště v co nejkratším čase a při co největším pohodlí.

Volit tedy parkování na letišti či mimo něj? Podle toho, co je pro vás důležitější, se můžete řídit:

  • Vzdáleností k terminálu. Zdánlivě má v tomto ohledu navrch oficiální letištní parkování, které je hned vedle terminálu. Pokud se vám ale nepodaří najít místo blízko vchodu a odlétáte s těžkými kufry, můžete se projít více, nežli by vám bylo milé. Rozvozová služba na některém ze soukromých parkovišť by vás měla naopak přivézt přímo ke vchodu do terminálu.
  • Cena. Jako téměř železné pravidlo platí, že soukromá parkoviště jsou i s odvozem levnější nežli oficiální letištní parkování.
  • Pohodlí při parkování. Letištní parkoviště jsou obrovská a můžete mít problém se v nich zorientovat, případně pak při návratu svůj vůz najít. Soukromá jsou v tomto směru mnohem
  • Bezpečí auta. Jak na oficiálním letištním parkovišti, tak na střežených soukromých parkovištích by mělo být vaše auto v bezpečí. Vyvarujte se pouze soukromých parkovišť bez ostrahy a kamerového systému.

Zde si můžete přečíst více o ochraně auta před nezvanými návštěvami.

 

Jak učinit parking u letiště ještě bezpečnějším?

Byť  bude vaše auto na letišti i parkovišti poblíž něj hlídané, vždy je lepší podniknout ještě pár kroků navíc, aby se stalo co nejméně žádaným cílem zlodějů.

  • Odstraňte z něj cennosti. Šperky, telefony, nabíječky, MP3 přehrávače – to vše může zvyšovat pravděpodobnost, že se o vaše auto začnou zloději zajímat. Pokud máte v autě ještě extra klíčky, odstraňte je také.
  • Buďte na místě v dostatečném předstihu. Jak to souvisí s bezpečností auta? Tak, že čím více budete na poslední chvíli spěchat k odletu, tím spíše zapomenete auto zamknout, vypnout světla nebo uklidit cennosti.
  • Pokud máte tu možnost, parkujte co nejblíže ke zdroji světla nebo k bezpečnostním kamerám. Vozy ve tmě jsou vždy ve větším ohrožení!
  • Při návratu vůz zkontrolujte, zda je ve stejném stavu, v jakém jste jej zanechali. Šťastnou cestu!

Jakou možnost byste k parkování vybrali vy? Soukromé či oficiální parkoviště? A jak zabezpečujete své auto, aby nepředstavovalo lákavý cíl pro zloděje? Komentovat můžete níže!

Související Příspěvky

Vymstilo se mi hledání parkování u letiště v Praze zadarmo

Výbornou nabídkou parkování u letiště v Praze dokáže uspokojit i tak šetrnou [Přečtěte si více...]

Pouzdra, obaly a kryty na MacBook Retina 15. Proč si takové pořídit?

Kvalitní pouzdra, obaly a kryty pro notebooky MacBook Retina 15 by měly [Přečtěte si více...]

Co si můžu vzít do letadla aneb když cestujete bez zavazadla k odbavení

Co si můžu vzít do letadla aneb když cestujete bez zavazadla k [Přečtěte si více...]