Co si můžu vzít do letadla aneb když cestujete bez zavazadla k odbavení

Co si můžu vzít do letadla aneb když cestujete bez zavazadla k odbavení

Co si můžu vzít do letadla, jestliže po letím pouze s příruční taškou? Sbalit ji není snadné ani tehdy, jestliže máte k dispozici kufr k odbavení.

Možná vám pomůže jednoduchý a aktuální návod, jak se na krátkou cestu do ciziny sbalit rychle a hlavně v souladu s regulacemi obsahu příručních zavazadel.Připravili jsme ho skutečně ečlivě.

Co si můžu vzít do letadla, aby mi to při kontrole nevyhodili?

Vaše obavy jsou rozhodně na místě. Osobní prohlídky na evropských a amerických letištích jsou naprosto nekompromisní. Velmi obezřetní musíte být také, pokud letíte do Izraele či na Dálný východ. Nemá smysl riskovat a následně řešit nepříjemnosti.

Seznam zakázaných předmětů a látek je poměrně dlouhý, ale není důvod k panice. Netřeba se ho učit nazpaměť. Většina položek zahrnuje zbraně, výbušniny a nebezpečné chemikálie, ke kterým stejně ani v běžném životě nemáte přístup.

Zapojte selský rozum a zaměřte se na to, coje pro cestující pouze s “příručákem” nejvíce problematické.

Tekutiny aneb co do letadla nepatří

Tekutiny zahrnují nejen různé nápoje, ale i kosmetické přípravky. Možná jste již v minulosti byli přítomni u toho, jak ostraha vyhazuje jednu lahvičku parfému za druhou. Policisty nezajímá, že právě vyhodili flakónek za několik tisíc korun.

Bez kosmetických přípravků se ani na krátké cestě neobejdete a ne všichni cestovatelé mají možnost koupit si kosmetiku až na místě.

Parfém, potřeby pro osobní hygienu nebo dezinfekci si samozřejmě můžete sbalit i do příruční tašky, jen musíte dodržet předepsané množství.

Pravidla pro převoz tekutin:

Převážet můžete tekutiny v balení do objemu 100 ml. Doporučujeme pořídit si všechny kosmetické přípravky v cestovním balení (šampon, sprchový gel, parfém atd.).

Malé lahvičky a flakonky včetně dezinfekčních gelů nebo alkoholu uložte do malé průhledné tašky. Nebudete tak muset lovit jednotlivá balení ze zavazadla, pokud vás o to požádá obsluha. Taštičku snadno vytáhnete a policista zkontroluje její obsah jen pohledem.

Vodu si vezměte také v malé láhvi, kterou ale vypijte ještě před osobní prohlídkou. Na palubu letadla si můžete vzít jen nápoje, které si zakoupíte v Duty Free zóně.

Pozor!

Nákup z Duty Free se vám také počítá do váhy příručního zavazadla. Váhový limit se pohybuje od 5 do 12 kg. Každá aerolinka má trochu odlišné požadavky nejen na hmotnost ale i na rozměry příručních tašek. Před odletem se proto ujistěte, zda jste jejich podmínky dodrželi.

Chystáte se na prodloužený víkend, nebo rychlou pracovní cestu?

Pokud jedete na letiště vlastním autem, u nás najdete nejlevnější parkovací tarif!

Co si vzít do letadla, abyste měli vše potřebné po ruce

Kromě základních hygienických pomůcek si do příruční tašky, kufříku či batohu budete muset sbalit i náhradní oblečení, spodní prádlo, pyžamo a případně i náhradní obuv. Vše musíte zvládnout v rámci povoleného limitu.

V letních měsících se vám bude balit o něco lépe, protože oblečení nezabere tolik místa. Nezapomeňte si ani v parném létě a při cestách do destinací se stabilním počasím přibalit alespoň jednu mikinu či svetr. Využijete ji na palubě letadla, kde je často velmi silná klimatizace.

V zimních měsících můžete pro balení objemnějšího zimního oblečení využít vyfukovací pytle. Do příručáku se vám tak vejde mnohem více věcí. Nepřekročte ale povolený váhový limit!

Můžu si na palubu vzít manikúrní sadu?

S malými nůžkami a miniaturním pilníkem nemá většina evropských letišť problém. Nicméně nelze na to zcela spoléhat. Pokud vás čeká jen krátká cesta, nechte raději sadu doma, nebo si s sebou přibalte levné nástroje, kdyby vám je přece jen zabavili v rámci pečlivé osobní prohlídky.

Manikúrní sady, malé nožíky a jiné ostré předměty, které nejsou klasifikované jako zbraně, lze bezpečně převážet pouze v odbaveném zavazadle.

Potřebujete se rychle přesunout na a z letiště?

Naše parkoviště je vzdálené pouze 2 km od terminálu.

Pohodlný tranzit zajišťujeme zdarma!

Související Příspěvky:

Proč a jak si zvolit pronájem bytu v Liberci?

Pronájem bytu v Liberci je významný krok, který může být jak vzrušující, [Přečtěte si více...]

Vymstilo se mi hledání parkování u letiště v Praze zadarmo

Výbornou nabídkou parkování u letiště v Praze dokáže uspokojit i tak šetrnou [Přečtěte si více...]

Krása v jednoduchosti: Jak si vytrhat obočí skutečně správně

V dnešním světě je krása spojována s přirozeností a jednoduchostí. V tomto [Přečtěte si více...]

Související Příspěvky

Vymstilo se mi hledání parkování u letiště v Praze zadarmo

Výbornou nabídkou parkování u letiště v Praze dokáže uspokojit i tak šetrnou [Přečtěte si více...]

Pouzdra, obaly a kryty na MacBook Retina 15. Proč si takové pořídit?

Kvalitní pouzdra, obaly a kryty pro notebooky MacBook Retina 15 by měly [Přečtěte si více...]

Doprava z letiště Praha

Doprava z letiště Praha Doprava z letiště Praha do centra města je [Přečtěte si více...]